Tak tohle jsem já

Ráda bych Vám sdělila něco málo o sobě, představila moji psí smečku a uvedla také pár hodnocení.

Jsem pejskařka (a koňačka) od mala. Prvního pejska mi rodiče pořídili v mých šesti letech. Začala jsem malými plemeny, nejdřív to byla Iriska – fena maltézáčka a po ní přišla Endžinka – fena boloňského psíka. Byli to malí pejsci s velkým srdcem. Běh u kola, vyjížďky na koních, vycházky po horách… tohle všechno se mnou dokázali absolvovat.

V prvním ročníku vysoké školy jsem si našla brigádu jako ošetřovatel a cvičitel koní v Radonicích u Prahy. V tu chvíli u mě vzplanul nápad pořídit si svého prvního PSA. Pes to musel být odolný, vhodný ke koním i na cvičák a zároveň také skvělý parťák. A tak mezi nás přišla Cecilka (Cilka Jolly Dog Moravia). Moje první fena border kolie. A právě Cecilka je tohoto všeho příčinou! S ní začal můj první cvičák, moje první agility, obrany, stopy. Cecilka odchovala jeden vrh – A Aldabri. Ze tří štěňat jsem si nechala doma pejska Artexe a v roce 2021 přibyla do naší rodiny další fena border kolie Fia (Charming Fia Hola – Hopa).

Moje trenérské začátky spadají do roku 2015, kdy mě parta holek z agility přesvědčila, abych začala vést poslušnost. Postupem času se začalo přidávat více a více lidí, zájem o kynologii všeobecně rostl a tak vznikl nápad otevřít kurzy nejen pro ty, co chtějí na zkoušky a na závody, ale i pro ty, co chtějí pochopit svého psa a naučit se základním povelům. V roce 2021 jsem otevřela první školičku pro štěňátka a moje nabídka kurzů se nadále rozrůstá.

Trénovaní je můj koníček, je to činnost, ve kterém jsem se našla. Nejprve jsem trénovala v jezdecké škole. Poté jsem začala trénovat psy, ale zároveň vedu také lekce ve fitku, jak pro děti, tak pro dospělé. Posouvat Vaše cíle a pomoci Vám v tom, co děláte, to je to, co mě baví!!! Tak, jak se snažím naučit něco já ostatní, tak se snažím posouvat i sama sebe stále dopředu. Pravidelně absolvuji semináře s reprezentanty cizích zemí, online semináře, tréninky pod vedením jiných trenérů… Každý z nás má přeci stále se co učit, prostor, kde se může zdokonalit, a odstraňovat chyby.

Zajímá Vás něco více?

Ing. Eva Jarošová

Absolvent České lesnické akademie v Trutnově (2008)

Absolvent oboru zootechnik na Fakultě agrobiologie potravinových a přírodních zdrojů na České zemědělské univerzitě v Praze (2013)

Absolvent pedagogického minima při České zemědělské univerzitě v Praze (2014)

Instruktor pro sportovní výcvik psů (2015)

Absolvent speciálního pedagogického minima na Univerzitě Hradec Králové (2018)

Steward obedience (2022) 

Moji psi

Cecilka

Cilka Jolly dog Moravia

Složené zkoušky – ZZO, ZM, ZVV1, ZOP, ZPU1, BH, IPO-V, IPO1, FPR3, SPR2, OBZ

Artex

Artex Aldabri

Složené zkoušky – OBZ, OB1

Fia

Charming Fia Hola-Hopa

Složené zkoušky – OBZ, OB1, OB2

Reference

PROSECA - Škola psí poslušnosti

Anička

Evča je super trenérka. Poradí si s jakýmkoliv plemenem, pokud vy máte zájem. Je trpělivá, důsledná, spolehlivá, pozitivní a kamarádská. Také se neustále vzdělává a rozšiřuje své znalosti v oboru. Já pod ní trénuji 7 let. Začínala jsem s křížencem JRT, který je opravdu oříšek, co se týče nějaké spolupráce v poslušnosti. Díky její trpělivosti jsme se sehráli, a dokonce splnili zkoušku ZZO a OBZ. Od štěněte u ní trénuji s AKE a jelikož jsem nevěděla přesně jakým směrem jít, máme od všeho něco ZZO, BH-VT, OBZ, OB1, základ stopařiny a chystáme se na OB2. Nyní mám štěně a už s Evčou také trénujeme.

PROSECA - Škola psí poslušnosti

Verča

Evči kurzy poslušnosti psů navštěvuji od loňska.
Musím přiznat, že jsem navštívila i jiné kurzy, ale Evča je nejpreciznějším a nejdůslednejším vycvikářem, kterého znám.
Má zkušenosti s výcvikem různých plemen a umí poradit i s výchovou. Otevřeně všem řekne, jaké chyby při výcviku dělají.
Mohu všem jen doporučit😊.

PROSECA - Škola psí poslušnosti

Hani

U Evči cvičím od jejích začátků. Její precizní přístup mně i mým psům naprosto vyhovuje. Jsme vždy skvěle připravené na zkoušky. Eva se neustále vzdělává a díky ní jdeme s dobou a můžeme při výcviku aplikovat moderní postupy.

Proseca doporučuju já i moje 3 fenky všemi packami. Tento cvičák není jen o výcviku, ale i o radosti, kamarádství a hlavně prohloubení vztahu se psem.